iWealth Online Investment & Business Summit 2020 to prestiżowa, w pełni online, konferencja o tematyce inwestycyjno-biznesowej, wyjątkowe grono prelegentów i gości z uznanych firm inwestycyjnych krajowych oraz zagranicznych, a także autorytety świata biznesu, prawa i technologii. To głos doradczy dla inwestorów, doradców finansowych i kierunkowskaz rozwoju dla przedsiębiorców.
Posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne, jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych, absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada licencję maklera papierów wartościowych i licencję doradcy inwestycyjnego. Od roku 1996 roku pracował w Banku Handlowym w Warszawie. W latach 1996 do 2007 roku pracował w ING Investment Management (Polska) S.A. oraz ING Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych, gdzie od czerwca 2002 roku pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu, a od kwietnia 2006 roku Prezesa Zarządu wymienionych Spółek.
W latach 1997-2018 był pracownikiem naukowym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, od 2009 roku na stanowisku profesora nadzwyczajnego. W latach 1998-2002 był Członkiem Zarządu Związku Maklerów i Doradców. Od 2011 r. jest Członkiem Rady Nadzorczej Navigator Capital S.A.
Od sierpnia 2007 roku jest założycielem, wiodącym akcjonariuszem i Prezesem Zarządu Quercus TFI S.A. Jest zatrudniony na stanowisku Dyrektora Generalnego oraz jest Dyrektorem Departamentu Inwestycyjnego. Sebastian Buczek jest Honorowym Obywatelem w rodzinnej miejscowości Jedlina-Zdrój.
Grzegorz Chłopek to doświadczony menedżer. Stanowisko CEO Nationale-Nederlanden PTE objął w 2012 roku i pełnił obowiązki do 31 marca 2020 r. Z Nationale-Nederlanden związany był od 1998 roku, gdzie przeszedł ścieżkę kariery od starszego specjalisty ds. inwestycji, przez wicedyrektora i dyrektora departamentu inwestycyjnego, by w lutym 2004 dołączyć do zarządu firmy. Zdecydowanie przyczynił się do wzrostu i osiągnięcia przez Nationale-Nederlanden OFE pozycji lidera wśród funduszy emerytalnych w Polsce. Od 1 czerwca 2020 pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego w iWealth.
Jonathan Curtis jest wiceprezesem, analitykiem i menedżerem portfela w Franklin Equity Group. Zaangażowany w sektor technologii od ponad 25 lat, najpierw jako inżynier, a teraz jako inwestor. Obecnie jest liderem Zespołu ds. Badań Technologicznych / Komunikacyjnych i zarządzającym funduszu technologicznego Franklin Technology Fund. Dołączył do Franklin Equity Group w 2008 roku jako analityk akcji zajmujący się sprzętem IT, a teraz obejmuje sektor infrastruktury oprogramowania i sektory sprzętu IT.
Przed dołączeniem do Franklin Jonathan spędził cztery lata po stronie sprzedaży, badając sektor sprzętu komunikacyjnego. Przed przejściem do finansów w sektorze usług, Jonathan był inżynierem oprogramowania i systemów w sektorze urządzeń komunikacyjnych.
Jonathan posiada tytuł MBA z UC Berkeley’s Haas School of Business i tytuł licencjata w elektrotechnice z Rensselaer Polytechnic Institute w Troy, NY.
Aktywizacja społeczności lokalnych i wirtualnych, tworzenie marek społecznych, fundraising i marketing społecznie zaangażowany, bardzo mnie interesują. Tam jest energia, ciekawi ludzie, fajne pomysły.
Organizacje pozarządowe dają przestrzeń, wolność, bez której nie umiałbym już żyć 🙂
Posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne, jest doktorem nauk ekonomicznych, absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Posiada licencję doradcy inwestycyjnego oraz maklera papierów wartościowych. Pracę na rynku kapitałowym rozpoczął w 1995 r. w BM Certus w Krakowie. Następnie związany z Bankiem BPH S.A. i Beskidzkim Domem Maklerskim S.A. W latach 1997-1999 pracował w ING Investment Management i ING TFI S.A. Następnie pracował w ING PTE S.A. jako Dyrektor Departamentu Inwestycyjnego i Wiceprezes Zarządu. Później jako Członek Rady Nadzorczej ING PTE S.A. W latach 2006-2010 pracował w ING TUnŻ S.A. jako Dyrektor Finansowy, Wiceprezes i Prezes Zarządu i kolejno związany z DM Money Makers S.A. później zatrudniony Grupie LeasingTeam.
W roku 2014 pełnił funkcje niezależnego Członka Rady Nadzorczej AXA PTE S.A., a w latach 2014-2018 pracował w Ipopema TFI S.A., ostatnio na stanowisku Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora Inwestycyjnego. Od stycznia 2019 roku jest pracownikiem Quercus TFI S.A. na stanowisku Zastępcy Dyrektora Departamentu Inwestycyjnego, od lutego 2019 roku jest Wiceprezesem Zarządu Quercus TFI S.A.
Jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku Finanse i Bankowość na SGH, Polsko-Niemieckiego Forum Akademickiego przy SGH oraz studiów doktoranckich w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Zdał egzaminy CFA, posiada tytuł Financial Risk Manager przyznany przez Global Association of Risk Professionals.
Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu aktywami funduszy i portfelami w różnych klasach aktywów. W latach 2009-2016 w Nationale-Nederlanden PTE SA jako zarządzający, dyrektor zespołu dłużnego, prokurent, zastępca przewodniczącego komitetu inwestycyjnego, osiągał corocznie dodatnie wyniki inwestycyjne na aktywach sięgających 40 mld zł. Był również związany z PKO/Handlowy PTE SA (później Bankowy PTE SA), Opera TFI SA i Altus TFI SA. Doświadczenie zdobywał także jako trader we francuskim banku Societe Generale oraz w DG Banku i Union Investment we Frankfurcie nad Menem.
Jest doradcą inwestycyjnym od 1997 roku. Absolwent kierunku Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
W 1997 roku pracował jako analityk w Fidelia TFP S.A. Następnie od początku 1998 roku był zatrudniony w ABB TFP S.A. na stanowisku zarządzającego funduszem. W kwietniu 1999 roku został zatrudniony w DWS Polska TFI S.A., gdzie od 2000 roku zarządzał funduszami akcji. Od 1 września 2005 roku pełnił funkcję Szefa Sekcji Instrumentów Akcyjnych. Od 1 stycznia 2008 roku został powołany na stanowisko Chief Investment Officer (CIO). W Investors TFI pełni funkcję Dyrektora Departamentu Inwestycji oraz Zarządzającego Funduszem.
Doktor nauk ekonomicznych. Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu i Internationales Hochschulinstitut w Zittau (Niemcy). Posiada licencję Maklera Papierów Wartościowych i licencję Doradcy Inwestycyjnego.
Od 1 maja 2012 roku Prezes Zarządu Investors TFI S.A. 1 stycznia 2008 roku został powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu DWS Polska TFI S.A. (obecnie Investors TFI S.A.) odpowiedzialnego za sprzedaż i marketing. Od 1 września 2005 roku do 31 grudnia 2007 roku pełnił funkcję Szefa Sekcji Portfeli Indywidualnych. Od lipca 2004 roku zatrudniony w DWS Polska TFI S.A. a stanowisku zarządzającego funduszami. W latach 2002 – 2004 zarządzał funduszami i portfelami klientów prywatnych w Millennium Domu Maklerskim S.A.
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na Wydziale Handlu Zagranicznego. Ponad 25 lat doświadczenia na rynku kapitałowym, posiada licencję maklera papierów wartościowych (nr 495).
Wieloletnie doświadczenie zdobywał w renomowanych instytucjach finansowych, na stanowiskach związanych z zarządzaniem aktywami na rynku krajowym oraz zagranicznym. Karierę zaczynał w 1994 r. w BM BGŻ, na stanowisku Maklera Papierów Wartościowych w Zespole Inwestycji Własnych. Zarządzał aktywami zarówno w towarzystwach funduszy inwestycyjnych (Opera TFI, TFI Allianz Polska, Ipopema TFI) oraz Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym (BPH Commercial Union WBK S.A.). W swojej karierze zarządzał przede wszystkim funduszami i portfelami akcyjnymi oraz absolutnej stopy zwrotu, opartymi także o globalne rynki akcji. Posiada kompleksową i wzbogaconą wieloletnimi doświadczeniami wiedzę i umiejętności zarządzania funduszami skupionymi na rynkach akcji. Zarządzane fundusze wyróżniały się i często zaliczane były do najlepszych w swojej klasie innowacyjnych i nieszablonych rozwiązań na polskim rynku kapitałowym (m.in. Allianz Platinum FIZ).
W IPOPEMA TFI zatrudniony na stanowisku Dyrektora Departamentu Zarządzania Funduszami Rynku Kapitałowego LUMEN. Kieruje pracami Departamentu oraz nadzoruje całość procesu inwestycyjnego związanego z zarządzaniem funduszami rynku kapitałowego z rodziny LUMEN.
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie – Finanse i bankowość. Na giełdzie inwestuje od 1993r. Po zakończeniu studiów zatrudniony w Skarbiec TFI S.A. Przez pierwszy rok pracował jako analityk rynku akcji. Od stycznia 2002r. do czerwca 2008r. jako zarządzający funduszami związanymi z rynkiem akcji. Jego fundusze były wielokrotnie nagradzane jako najlepiej zarządzane w Polsce. Jest pomysłodawcą i współtwórcą funduszu Total FIZ – pierwszego funduszu w Polsce, który został utworzony z inicjatywy zarządzającego, a nie TFI. Hobby: fotografia, malarstwo, narty, wędkarstwo, giełda.
Absolwent Santa Clara University w Kalifornii. W 2011 roku ukończył studia MBA w London Business School. Jest licencjonowanym analitykiem finansowym (CFA).
Karierę zawodową zaczynał w firmie Hypo Real Estate Holding AG, w której zajmował się relacjami inwestorskimi. Następnie pracował w spółce Kepler Capital Markets oraz w trakcie studiów MBA w funduszu hedgingowym Amber Capital w Londynie. W obu tych firmach był analitykiem odpowiedzialnym m.in. za rynki środkowoeuropejskie. Po studiach MBA Robert Hoerberg dołączył do Allianz Global Investors, jako doradca merytoryczny w biurze prezesa Zarządu. W wyniku zmian w obszarze zarządzania aktywami w Grupie Allianz, od 2012 roku kontynuował pracę na tym samym stanowisku w Allianz Asset Management. Od 2013 roku jako główny menadżer ds. inwestycji w Allianz Investment Management – Fast Growing Entities (AIM FGE) nadzorował inwestycje spółek Allianz w Europie Środkowo-Wschodniej, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Przed powołaniem do zarządu od 2014 zasiadał w Radzie Nadzorczej TFI Allianz Polska S.A. Powołany na stanowisko prezesa zarządu TFI Allianz Polska S.A. z dniem 1 sierpnia 2015 roku.
Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Karierę zawodową rozpoczął w 1994 r. na stanowisku maklera papierów wartościowych. Cztery lata później otrzymał licencję doradcy inwestycyjnego (nr licencji 125).
Wiedzę i doświadczenie zawodowe zdobywał jako zarządzający aktywami w Banku Gdańskim SA, w Domu Maklerskim BIG-BG Sp. z o.o. oraz jako członek zarządu odpowiedzialny za politykę inwestycyjną w BWE Asset Management SA. Do stycznia 2000 r. był Prezesem Zarządu i Dyrektorem Inwestycyjnym Korona TFI SA. Od początku 2001 r. pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Generali Investments TFI SA odpowiedzialnego za pion zarządzania. Jego dewizą w zarządzaniu jest patrzenie w przyszłość (przewidywanie trendów rynkowych) oraz konsekwencja w działaniu. Oprócz opierania się na twardych danych i argumentach wyznaje także zasadę, że zawsze należy wykazać pewną dozę pokory wobec tego, co się dzieje na rynku.
Kamil Mikołajczak zarządza dystrybucją Funduszy Franklin Templeton w Polsce. Jest odpowiedzialny za rozwój działalności i relacje z klientami i partnerami. Od blisko 10 lat związany z Franklin Templeton i od 2002 roku związany z polskim rynkiem funduszy inwestycyjnych. Przed dołączenie do Franklin Templeton Kamil Mikołajczak pracował m.in. w TFI PZU, ProService Agent Transferowy.
Kamil Mikołajczak posiada tytuł magistra ekonomii zdobyty na warszawskiej Uczelni Łazarskiego, ukończył także studia z zakresu zarządzania projektami na Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki, posiada również certyfikat CFA Institute Investment Foundations®.
Zarządzający Funduszami InValue Multi-Asset w AgioFunds TFI. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie w 2013 r. obronił pracę doktorską dotyczącą inwestycji na rynku amerykańskim. Ponad 27-letnie doświadczenie w zarządzaniu aktywami. Posiada certyfikaty międzynarodowe CFA i CIIA oraz licencję doradcy inwestycyjnego nr 90 i maklera papierów wartościowych nr 760. Przez 9 lat był członkiem Komisji Egzaminacyjnej dla Doradców Inwestycyjnych przy KNF.
Od 2015 r. prowadzi autorskie fundusze inwestycyjne inwestujące na rynku amerykańskim pod marką InValue Multi-Asset: InValue Multi-Asset Zrównoważony FIZ oraz InValue Multi-Asset Konserwatywny FIZ. Pracował w globalnych firmach zarządzania aktywami takich jak Legg Mason, AXA, Pioneer oraz największej polskiej firmie zarządzania aktywami PZU Asset Management. Wielokrotnie nagradzany za wyniki zarządzanych funduszy przez Forbes, Gazetę Giełdy Parkiet oraz Puls Biznesu.
Ukończył Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie z tytułem magistra o specjalności Bankowość Inwestycyjna. Posiada Licencję Doradcy Inwestycyjnego (nr 627) oraz Maklera Papierów Wartościowych (nr 2639). W 2012 r. uzyskał prestiżowy tytuł Charterd Financial Analyst (CFA).
Od 2004 r. związany z finansami osobistymi i doradztwem inwestycyjnym w DI Xelion, ostatnio na stanowisku Dyrektora ds. Inwestycji Klientów, odpowiedzialnego za opiekę nad portfelami inwestycyjnymi zamożnych Klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Obecnie odpowiada w iWealth za rozwój i zarządzanie usługą doradztwa inwestycyjnego. Jednocześnie pełni funkcję Wealth Managera współpracując z zamożnymi Klientami.
Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada dyplomy studiów podyplomowych z Pacific Coast Banking School, Uniwersytetu w Waszyngtonie, Seatle, Szkoły Głównej Handlowej oraz Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie. Menedżer zarządzający z ponad 25-letnim doświadczeniem w rozwoju pracowników sektora usług finansowych. Koordynator dużych projektów międzynarodowych w zakresie budowy nowoczesnych standardów zawodowych i kwalifikacji w sektorze finansowym. Członek gremiów kierowniczych w europejskich organizacjach członkowskich. Koncentruje się na projektach systemowej zmiany w zakresie jakości rozwoju i standardów zawodowych pracowników sektora finansowego, w powiązaniu z wdrażaniem nowych wymagań regulacyjnych i nadzorczych w sektorze.
Była kierownikiem merytorycznym projektu opracowania pierwszej w Polsce Sektorowej Ramy Kwalifikacji dla Sektora Bankowego. Od 2016 jest koordynatorem Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Finansowego, prowadzonej wspólnie przez Związek Banków Polskich, Warszawski Instytut Bankowości i Polską Izbę Ubezpieczeń, na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Od czerwca 2009 roku Prezes EFPA Polska i Dyrektor w Radzie Dyrektorów EFPA Europa. Od ponad 10 lat zaangażowana w opracowanie i wprowadzenie na polski rynek profesjonalnego standardu zawodowego dla doradców i planerów finansowych oraz budowę społeczności certyfikowanych doradców finansowych EFPA w Polsce.
Dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor książek. W latach 2016 – 2019 redaktor naczelny Business Insider Polska, serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. W Onet i Business Insider Grass prowadzi autorski program „Na Czasie” oraz „Kawa z prezesem”. Oba programy poruszają kwestie związane z nowoczesnym biznesem, przywództwem i rozwojem osobistym. Pracował m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej i szef informacji. Przez 6 lat był związany z TVN24, gdzie prowadził serwisy informacyjne i magazyn „Polska i Świat”. W 2005 roku został nagrodzony przez miesięcznik „Sukces”. Nagrodę „Byk Sukcesu” odebrał w kategorii Debiut Roku.
Jest autorem bestsellerowej powieści biograficznej „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą”. Historia o Jerzym Górskim, legendzie polskiego triathlonu, sprzedała się w ponad 50 tysiącach egzemplarzy. Stała się również inspiracją dla twórców filmu pod tym samym tytułem. Obraz wyreżyserowany przez Łukasza Palkowskiego „Najlepszy” zdobył aż 5 nagród na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.
Michał to doświadczony manager, który wnosi do iWealth unikalną i praktyczną wiedzę z zakresu współpracy z zamożnymi Klientami, wypracowaną na bazie wieloletniej działalności jako doradca Klienta. Priorytetem dla niego jest zapewnienie najlepszych standardów obsługi Klienta i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań, bo jak twierdzi wzrost wartości budowany na jakości jest podstawą funkcjonowania stabilnego i etycznego biznesu.
Jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji oraz Master of Business Administration w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego. Certyfikowany Europejski Doradca Finansowy European Financial Planning Association (EFPA Polska). Od początku kariery jest związany z podmiotami z sektora finansowego. Przed dołączeniem do iWealth w 2018 roku, przez niemal 14 lat doświadczenie zdobywał w Domu Inwestycyjnym Xelion, Spółce Grupy UniCredit i Pekao SA, gdzie pełnił funkcję m.in. Wicedyrektora Departamentu Produktów i Wsparcia Sprzedaży, Wicedyrektora Departamentu Zarządzania Siecią Sprzedaży, a w ostatnich latach Dyrektora Regionu, z sukcesami odpowiadającego za sprzedaż oraz rozwój największego regionu i zespołu doradców.
Profesor nauk ekonomicznych, wykładowca Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i Akademii Vistula w Warszawie, główny doradca ekonomiczny PwC Polska. Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. Były szef zespołu doradców ekonomicznych prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Lechu Kaczyńskim i Rady Gospodarczej Rządu przy premierze Donaldzie Tusku, były przewodniczący Rady Powierniczej Muzeum Narodowego w Warszawie.
Studiował na Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie Harvarda. W latach 1993-97 w Banku Światowym. W latach 2001-05 szef zespołu doradców ekonomicznych Prezydenta RP. W przeszłości również doradca Głównego Negocjatora członkostwa Polski w Unii Europejskiej, Specjalny Doradca Komisji Europejskiej, członek Rady Makroekonomicznej Ministra Finansów, doradca wielu organizacji krajowych i międzynarodowych. Autor 12 książek i 200 publikacji naukowych, popularny komentator ekonomiczny i felietonista głównych polskich gazet.
Pomysłodawca stworzenia iWealth, zarządza strategicznymi obszarami działalności firmy. Posiada tytuł Executive MBA.
Na rynku kapitałowym pracuje od 1996 r. Powołany na stanowisko prezesa zarządu iWealth w grudniu 2017 r. Wcześniej był członkiem zarządu w BRE Wealth Management, wiceprezesem Domu Inwestycyjnego Xelion oraz prezesem Skarbiec TFI. W 2013 r. jako prezes Skarbiec Holding wprowadził spółkę na GPW. Członek Rady Fundacji EFPA Polska – Fundacji na rzecz Standardów Doradztwa Finansowego.
Powołał do życia Fundusz Podwójne Wyzwanie, którego misją jest ratowanie i wspieranie ważnych inicjatyw społecznych – aktualnie jest to pomoc dla Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa w Warszawie. Pasjonat biegania długodystansowego – ukończył 4Deserts – serię ultramaratonów organizowanych na całym świecie.
Doktor habilitowana w dziedzinie nauk o zarządzaniu. Doktoryzowała się w zakresie filozofii sztucznej inteligencji w Instytucie Filozofii UW. Obecnie jest adiunktem w Katedrze Management in Digital Societies w Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2016 prowadziła badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. W 2020 rozpocznie współpracę z Labour and Worklife Program na Harvardzie.
Interesuje się rozwojem sztucznej inteligencji, przetwarzaniem języka naturalnego, uczeniem maszynowym, robotami społecznymi i technologiami ubieralnymi.
Radca Prawny z ponad 12-letnim doświadczeniem zawodowym w obszarze doradztwa podatkowego. Specjalizuje się w zakresie podatkowego doradztwa transakcyjnego, projektach reorganizacyjnych, międzynarodowym prawie podatkowym oraz doradztwie podatkowym na rzecz inwestorów prywatnych (HNWI).
Reprezentuje interesy Klientów w ramach prac nad podatkowymi aspektami dokumentacji transakcyjnej oraz w toku negocjacji handlowych i biznesowych. Doradza także w bieżących sprawach podatkowych z zakresu podatków dochodowych, kapitałowych i międzynarodowego prawa podatkowego. Reprezentuje Klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi. Doświadczenie i wiedzę z zakresu prawa podatkowego, handlowego oraz cywilnego zdobył prowadząc szereg projektów podatkowych M&A i z sukcesem zakończonych reorganizacji korporacyjnych doradzając podmiotom krajowym, międzynarodowym funduszom inwestycyjnym oraz inwestorom branżowym. Jest finalistą rankingu „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2018” organizowanego przez Wolters Kluwer i Dziennik Gazetę Prawną.
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na specjalności Inwestycje Kapitałowe oraz Strategie Finansowe Przedsiębiorstw. Od 2009 roku posiada tytuł Chartered Financial Analyst (CFA). Karierę zawodową rozpoczął w Domu Maklerskim BZ WBK w 2005 roku, gdzie był kolejno inspektorem, a następnie analitykiem. W latach 2008-2010 pracował w Aviva Investors Poland gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie portfelami funduszy akcyjnych oraz analizowanie spółek z sektora budowlanego, konsumenckiego oraz z branży mediowej. W latach 2011-2015 w Skarbiec TFI zatrudniony na stanowisku zarządzającego w Departamencie Zarządzania Aktywami. W latach 2015-2018 zarządzający w Trigon TFI. Od grudnia 2018 roku w Skarbiec TFI.
Od października 2018 pracuje w firmie Analizy Online SA, gdzie w ramach programu „Analizy Player” w rozmowach ze specjalistami w zakresie finansów omawia najistotniejsze dla krajowego rynku kwestie. Wcześniej w grupie TVN. Z TVN24 związany był od samego początku istnienia stacji, czyli od 2001 roku. Prowadził serwisy ekonomiczne oraz magazyn „Bilans”. Od 3 lipca 2004 roku był też gospodarzem magazynu o finansach osobistych „Portfel”, za co w 2005 otrzymał nagrodę im. Władysława Grabskiego, przyznawaną przez Narodowy Bank Polski we współpracy z Agencją Reutera oraz Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich. Za magazyn „Portfel” został też uhonorowany nagrodą „Libertas et Auxilium”, a za działalność dziennikarską związaną z tematem bankowości i finansów nagrodą im. Mariana Krzaka. Od czerwca 2007 roku Robert Stanilewicz był również gospodarzem magazynu „Fakty, ludzie, pieniądze”. Od września 2007 prowadził program 90 minut w TVN CNBC. Od 1 stycznia 2014 do września 2018 był związany z TVN24 BIS.
Założyciel Dirlango. CEO oraz udziałowiec Grupy Onet, przejętej przez Ringier Axel Springer w 2012 r. przy wycenie 320 mln euro. Do 2011 r. udziałowiec telewizji TVN, wiceprezes odpowiedzialny za Online. Karierę zawodową rozpoczął w ING Barings (1995), rynki kapitałowe i finansowanie strukturalne. Wcześniej dyrektor w dziale Bankowości Inwestycyjnej w Deutsche Morgan Grenfell.
Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej w 1973 roku. W latach 1973-1981 kierował zespołem w ZMP „Mera-Błonie”, który skonstruował pierwszy polski mikrokomputer (MERA-200) oparty na mikroprocesorze. W latach 1980-81 działacz NSZZ Solidarność. W latach 1982-1987 dyrektor firmy polonijnej produkującej mikrokomputer IMP 85. W latach 1993 do 2001 inwestor giełdowy i analityk. Od 2002 przede wszystkim analityk, publikujący także w gazetach „Parkiet” i „Puls Biznesu”. Od grudnia 2004 w sektorze finansowym, od 2006 roku do maja 2019 główny analityk domu inwestycyjnego z grupy Pekao SA). Publikuje w wielu mediach i zapraszany jest do radia i telewizji w roli eksperta i komentatora.
Doktor nauk ekonomicznych Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W latach 2000-2008 pracownik Katedry Badań Operacyjnych na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki IFIRMA SA. Organizator kilkudziesięciu konferencji WallStreet i Profesjonalny Inwestor.
Posiada ponad 20 lat doświadczenia w zakresie doradztwa podatkowego. Jest ekspertem w obszarze podatków dochodowych, planowania podatkowego, sukcesji w biznesie oraz usług z obszaru private client. Na co dzień doradza największym polskim przedsiębiorstwom w różnorodnych aspektach tworzenia i rozwijania firm. Świat podatków to jego pasja, dlatego poza regularnym wsparciem Klientów angażuje się w wiele inicjatyw jako członek International Fiscal Association, International Tax Planning Association oraz zasiada w Radzie Podatkowej Konfederacji Lewiatan. W Business Centre Club pełni rolę eksperta w zakresie sukcesji w biznesie. Jest pomysłodawcą i organizatorem wydarzeń dedykowanych przedsiębiorcom m.in. Kongresu Sukcesja.pl oraz Biznes360.pl. Ponadto, jest autorem licznych artykułów oraz publikacji z zakresu prawa podatkowego. Występuje w roli prelegenta i eksperta na konferencjach w Polsce i za granicą.
W 2019 r. został zwycięzcą konkursu „Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego”, w kategorii Master of Business. W konkursie nagradzane są osoby, które tworzą innowacje, zakładają i rozwijają nowe przedsiębiorstwa oraz działają na rzecz gospodarki i społeczeństwa.
Blisko 20 lat na rynku finansowych. Prawie 10 lat pracował w bankowości, w Grupie Credit Agricole. Odpowiadał m.in. za zarządzanie contact center oraz CRM. W latach 2009-2015 w Metlife odpowiedzialny m.in. za zarządzanie obszarami direct marketing oraz bancassurance. Odpowiedzialny za kanał direct to consumer w krajach Europy Środkowo-Wschodniej w latach 2012-2015. Od 2015 roku w Prudential Polska. Odpowiedzialny za kanały sprzedaży bancassurance i affinity.
Od kilkunastu lat kompleksowo wspiera Klientów w zakresie doradztwa podatkowego. Na bieżąco monitoruje wszelkie zmiany oraz angażuję się w wiele inicjatyw jako Członek Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan. Swoim doświadczeniem, jako prelegent, dzieli się biorąc udział w licznych konferencjach oraz seminariach w zakresie planowania podatkowego.
Specjalizuje się w projektach dotyczących planowania podatkowego oraz reorganizacji aktywów zarówno dla polskich i międzynarodowych grup kapitałowych, jak i dla Klientów indywidualnych. Doradza w procesach restrukturyzacyjnych i sukcesyjnych obejmujących połączenia, akwizycje, podziały oraz przekształcenia. Zajmuje się również bieżącą obsługą polskich przedsiębiorstw w zakresie ich działalności podstawowej, jak i inwestycyjnej, z uwzględnieniem tworzenia efektywnych podatkowo struktur prowadzenia działalności poza granicami Polski. Występuje w roli prelegentki i eksperta na ogólnopolskich konferencjach.
Laureatka wielu rankingów podatkowych. Zajęła II miejsce w kategorii Międzynarodowe Prawo Podatkowe w XII Rankingu Doradców Podatkowych (2018). Została również wyróżniona w kategorii „Międzynarodowe Prawo Podatkowe” jako rekomendowany doradca, według XIII Rankingu Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej (2019).
Radca Prawny z 11-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w zagadnieniach prawa cywilnego oraz prawa spółek, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki planowania sukcesyjnego. Zajmuje się doradztwem zarówno na rzecz podmiotów krajowych, jak i zagranicznych, prowadząc ich obsługę korporacyjną, a także doradzając w kwestiach związanych z projektami restrukturyzacyjnymi, zmianami kapitałowymi oraz właścicielskimi oraz w procesach transakcyjnych. Posiada doświadczenie w obsłudze organów spółek akcyjnych oraz w przygotowaniu prospektów emisyjnych spółek. Doradza także klientom w postępowaniach toczących się przed Komisją Nadzoru Finansowego.
Współpracując ze środowiskiem firm rodzinnych, na bieżącą reaguje na potrzeby biznesowe właścicieli, w szczególności doradzając im w kwestiach dotyczących planowania skutecznej i bezpiecznej sukcesji międzypokoleniowej. Doświadczenie zdobywała w kancelariach w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych, a także jako in-house lawyer, zajmując się bieżącą obsługą prawną i korporacyjną podmiotów oraz doradzając, m.in.:
w negocjacjach wielomilionowych kontraktów z udziałem podmiotów zagranicznych, w tym dotyczących zakupu floty samolotów pasażerskich oraz samolotów typu business jet. Jest autorką licznych artykułów oraz publikacji z zakresu sukcesji.
Jestem Adwokatem i Doradcą Podatkowym. Specjalizuję się w podatku od towarów i usług (VAT) oraz akcyzie i cłach. Doradzam podmiotom z wielu sektorów gospodarki, w szczególności z branży motoryzacyjnej, nieruchomościowej, deweloperskiej, finansowej oraz energetycznej, w tym spółkom posiadającym koncesje na dystrybucję, obrót, przesyłanie i wytwarzanie energii elektrycznej. Uczestniczę w procesach konsolidacji oraz przeglądach podatkowych największych polskich firm, a także w projektach obejmujących przegląd prawidłowości rozliczeń VAT. Z sukcesem reprezentuję podatników w postępowaniach podatkowych oraz kontrolnych, a także przed sądami administracyjnymi. Jestem autorem kilkuset publikacji z zakresu podatków i prawa.
Od 13 lat doradza polskim i międzynarodowym podmiotom gospodarczym w zagadnieniach korporacyjnych, w szczególności w zakresie zmian kapitałowych i relacji właścicielskich, jak również w procesach transakcyjnych. Specjalizuje się w prawie spółek, prawie gospodarczym oraz prawie papierów wartościowych, obsłudze procesów inwestycyjnych i restrukturyzacyjnych, włączając w to połączenia, akwizycje, podziały oraz przekształcenia. Uczestniczy w procesach reorganizacji międzynarodowych struktur holdingowych.
Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze spółek notowanych na rynkach regulowanych, doradza ich zarządom oraz akcjonariuszom w kwestiach regulacyjnych a także w zakresie obowiązków informacyjnych i komunikacji z rynkiem. W swojej praktyce zajmuje się również doradztwem na rzecz szeroko rozumianego biznesu rodzinnego oraz doradza w procesach związanych z planowaniem sukcesji. Prelegent i ekspert na ogólnopolskich kongresach. Jest autorem licznych artykułów oraz publikacji z zakresu prawa korporacyjnego.
Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie z wyróżnieniem ukończył kierunek Finanse i Bankowość. Posiada licencję maklera papierów wartościowych, aktualnie uczestnik programu CFA. Karierę zawodową rozpoczął w 2009 roku w DM BOŚ, gdzie zajmował stanowisko analityka. W 2016 roku dołączył do Nationale-Nederlanden PTE jako Młodszy Zarządzający Portfelem Akcji. Od października 2017 roku wzmocnił Skarbiec TFI, jako Zarządzający funduszem Skarbiec Małych i Średnich spółek oraz częścią akcyjną funduszu Skarbiec III Filar. Michał Stalmach zarządzający funduszem został uznany przez Gazetę Parkiet najbardziej obiecującym zarządzającym młodego pokolenia. Zarówno w 2019 roku jak i w 2020 roku subfundusz Skarbiec – Małych i Średnich Spółek Zarządzany przez Michała Stalmacha został nagrodzony nagrodą Alfa dla najlepszego funduszu akcji małych i średnich spółek.
Założyciel i Prezes Snow.dog, firmy zajmującej się badaniami i rozwojem ujednoliconego handlu. Jest także wiceprzewodniczącym stowarzyszenia Magento, organizacji, która rozwija i wzmacnia globalną społeczność i ekosystem handlowy poprzez otwartą współpracę, edukację i przywództwo myślowe.
Z Grupą PZU związany od 2017 roku, najpierw jako Prezes Zarządu PTE PZU SA, a następnie jako Wiceprezes Zarządu TFI PZU SA – kierując m.in. Projektem Emerytura (PPK z PZU).
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, posiada certyfikat Oxford Blockchain Strategy Programme. W latach 1993-1998 pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Matematyki UW. Na rynku finansowym od 1998 roku – najpierw w Banku Pekao SA, a następnie przez blisko 20 lat w Commercial Union PTE/ Aviva PTE, odpowiadając m.in. za strategię inwestycyjną i zarządzanie aktywami dłużnymi o stałym dochodzie w jednym w jednym z największych portfeli w Polsce. W latach 2009-2017 pełnił funkcję członka Zarządu oraz Prezesa Zarządu Aviva PTE SA – zarządzającego ponad 30 mld zł aktywów – drugiego co do wielkości OFE.
Menadżer z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku finansowym i nieruchomości. Ekspert w tworzeniu modelowych portfeli inwestycyjnych. Propagator etycznej sprzedaży. Trener, mentor młodszej kadry menadżerskiej.